Víkend v rytmu pro veřejnost

Víkend v rytmu je celovíkendový kurz formou příměstského táboru konající se přímo v prostorách škol. Děti přichází mezi 9.30- 10.00 a opouští areál mezi 16.45- 17.15. Kurzy organizujeme každý víkend, věk účastníků je 6-12 let. Minimální počet přihlášených žáků je 20, maximální 30. Přihlášky probíhají pomocí rezervačního systému. Případné konání akce a její průběh se řídí Opatřením PES a je v souladu s jeho aktuálními pravidly. Cena kurzu za oba dny činí 1 700 Kč, cena za jeden den je 1 000 Kč. Lze žádat o příspěvek u své zdravotní pojišťovny.

Děti absolvují v průběhu každého víkendu celkem šest devadesátiminutových hudebně- zábavních bloků v tělocvičně, třídě nebo venku, v okolí školy.

Pro každý den je zajištěn teplý oběd, dvě svačiny a pitný režim po celý den

Program sobotních bloků:
  • Přípravná cvičení a práce s hlasem (pokud je Opatřením PES dovoleno)- improvizace, rytmická rozcvička, hudební pexeso, rytmické hry, dechová cvičení, yoga, zpívání, rapování, hudební nápodoba (beatbox)
  • Rytmická průprava – hraní na perkuse a bicí soupravu, vytleskávání rytmu, propojení rytmu s pohybem
  • Moderní technologie – práce se syntezátory, sequencery, samplery, loopery, DJ technikou a hudebním softwarem
Program nedělních bloků:
  • Hudební analýza – rozpoznávání nástrojů, orientace v hudebních žánrech
  • Skladba – práce se slovy a textem, vytváření vlastní skladby, základy dýdžejingu
  • Hudební synestezie: vyjadřování emocí hudební formou

Objednat kurz