HOTEL ASTRA

Hotel Astra je situovaný svou polohou 15 minut od letiště Václava Havla, ihned vedle autobusové zastávky a s parkováním zdarma v hotelovém objektu. To z hotelu Astra dělá skvěle dostupné místo pro poklidné ubytování dál od okolního ruchu. Nabízí celou řadu pokojů a kombinací. Od jednolůžkových, dvou i tří lůžkových tak i čtyřlůžkový apartmán. Hotelová restaurace má 100 míst k sezení. Je zde bezbariérové parkoviště, přístup do hotelu a restaurace, toaleta pro vozíčkáře i dva pokoje bez bariér.

Hotel nabízí bazén o rozměrech 8x12m, který je ideální pro plaveckou výuku. Dále nabízí tenisové kurty a hřiště na plážový volejbal.

Adresa: Srby 184, Tuchlovice u Kladna

HOTEL ASTRA A ZŠ PRO DĚTI

Spolupráce s hotelem Astra započíná v roce 2023 a pořádáme zde kurzy ZŠ Plavání a ZŠ Enviro a ZŠ V Týmu. Hotel se pyšní blízkou dostupností od Prahy, přitom je svou usazen v romantické scenérie blízkých lesů a umožňuje plnohodnotné trávení času v přírodě. Díky své dostupnosti je možné využít i cestu vlakem a kurz pro rodiče tak radikálně zlevnit.

Výuka plavání v rámci kurzu ZŠ Plavání probíhá ve 12 m dlouhém bazénu, který je vyhříván až na 32 st. Kurzy plavání jsou na tomto hotelu určeny pro děti od předškolního věku až pátou třídu ZŠ. Bazén je z didaktického pohledu velmi příjemný a kompaktní. Nevzbuzuje v dětech stres a zároveň je dostatečně dlouhý pro paralelní výuku třech skupin dětí, tedy počtu až 30 žáků. Doplňkový sportovní program probíhá na venkovních hřištích a zdejším zeleném okolí. Mokrá varianta a večerní programy mají široké možnosti uvnitř hotelu.

Srby vznikly na konci 18. stol., jejich význam vzrostl při stavbě Pražsko-lánské koněspřežné dráhy a těžbou uhlí v 19. a 20. stol. Po koněspřežné dráze v obci zůstalo opuštěné těleso, dnes technická památka.

Roku 1950 se obec Srby oddělila od obce Kamenné Žehrovice a stala se na čas samostatnou obcí, od roku 1980 je součástí obce Tuchlovice. Výuka v základní škole byla ukončena v roce 1958 a škola byla zrušena.

Družstvo Jednota Kladno (Tuchlovice)

COOP prodejna Tuchlovice

Kavárna

Cukrárna a kavárna Panenka (Tuchlovice)

Obec Tuchlovice se nachází v okrese Kladno, kraj Středočeský, zhruba 8 km západně od Kladna a 7 km východně od Nového Strašecí, avšak nejbližší město je Stochov, které se nachází jen asi 2 km západně. Žije zde přibližně 2 700 obyvatel.

Soustava rybníků, která tvoří přírodní ekosystém na Týneckém potoce. V roce 1998 byl park prohlášen za významný krajinný prvek České republiky.

Zážitková oslí farma, oslí trekking a asinoterapie

Vodní park Čabárna (12 km)

Zoopark Zájezd (19 km)

Železniční muzeum Lužná (u Rakovníka) (24 km)