HOTEL BYSTRÉ

Hotel Bystré má unikátní polohu v srdci Vysočiny. Jedná se o rodinný hotel vybudovaný z komplexu historických budov, který vyniká útulným ubytováním, bazénem se slanou vodou vhodným i pro alergiky a krásným multifunkčním mezonetovým sálem. Bystré se nachází ve Svratecko-křetínském trojúhelníku, kde díky velkému počtu památek, krajiny s potoky, rybníky a přehradami i kopcovitým terénem Žďárských vrchů, najde každý milovník přírody své oblíbené místo.

Hotelový komplex vznikl propojením několika budov, nejstarší z nich je ze začátku 17. století. Hotel byl postaven v roce 2005. Kde bylo možné, je přiznáno skutečně původní kamenné zdivo, dřevěné trámy a klenuté stropy. Následně proběhly dostavby dalších objektů jako bazén, vinárna, sál. Kapacita hotelu činí 19 pokojů, 52 lůžek + přistýlky.

Původní a zároveň současný majitel je místní rodák Zdeněk Horák. Hotel je odkazem majitele a rodinou firmou, kde se další generace starají o provoz, ochrannou ruku nad projektem drží stále pan majitel.

HOTEL BYSTRÉ A ZŠ PRO DĚTI

Jedná se o jednoho z našich nejnovějších partnerů a my jsme hrdí, že je Hotel Bystré od roku 2022 naším dalším místem pro plavecké školy v přírodě. Výuka probíhá v 12 m dlouhém vyhřívaném bazénu uvnitř objektu. Hotel je využíván naší organizací pro výuku dětí předškolního věku až pátou třídu ZŠ. Bazén je z didaktického pohledu velmi příjemný a kompaktní. Neprobouzí v dětech stres a zároveň je dostatečně dlouhý pro souběžnou výuku dvou skupin dětí, tedy 20 až 24 žáků.

Pro večerní programy a mokrou variantu doplňkového sportovního programu je k dispozici velký prosvětlený multifunkční sál, sportovní program se potom uskutečňuje nejčastěji na sousedním hřišti.

První písemnou zmínku o původní osadě najdeme v Kronice české od Václava Hájka z Libočan a sahá do roku 1012. Osada tehdy ležela necelý kolometr na západ od nynějšího města v místě zvaném U kostelíčka. Její jméno pochází od názvu potoka, na kterém osada ležela – Bystrý.

Po vypálení této osady byla postavena na kupecké stezce, zvané později Trstěnická, nová trhová ves Bystré ve tvaru podkovy, v jejímž středu vzniklo rozsáhlé prostranství sloužící jako tržiště.

COOP TIP (nám. Na podkově 74, 56992 Bystré)

Můj obchod – Potraviny u Nama (nám. Na podkově 66, 56992 Bystré)

Lékárna Bystré (nám. Na podkově 25, 56992 Bystré)

Svitavská nemocnice (Kollárova 643/7, 56802 Svitavy-předměstí)

Pošta Bystré u Poličky (nám. Na podkově 6, 56992 Bystré)

Víceúčelové hřiště

Sokolovna a zatravněné fotbalové hřiště

Množství cyklostezek podél Bysterského a Křetínského potoka

Oblast Poličska je rájem pro rybáře

Bystré leží ve Svratecko-křetínském trojúhelníku, kde díky velkému počtu památek, krajiny s potoky, rybníky a přehradami i kopcovitým terénem Žďárských vrchů, najde každý milovník přírody své oblíbené místo. Za zmínku stojí tzv. Robotní cesta, alej na východním návrší nad městem, ze které se nabízí krásný pohled na celé Bystré a čtyři rybníky, z toho tři přímo ve městě.

Kraj Vysočina se rozprostírá ve středu České republiky. Kraj tvoří především Českomoravská vrchovina s velmi zachovalou přírodou. Na severu Žďárské vrchy se zmíněnou Hornosvrateckou pahorkatinou. V Jihlavských vrších (Javořické vrchovině) se nachází nejvyšší hora Javořice (836,5 m). Pouze o 0,1 m je nižší vrchol Devět skal ve Žďárských vrších.

Mezi nejznámější typická jídla Vysočiny patří Jihlavská kyselka, Horácká houbová polévka, Bramborové škubánky, Bramborové placky se škvarky, Podhorácké mládě a Kapr po pacovsku.

Hotel Bystré -> 10 km, 3.00 hod. -> vodní nádrž Vír

Hotel Bystré -> 6,8 km, 2.00 hod. -> Balda (bývalé minerální lázně)

Hotel Bystré -> 6,2 km, 1.57 hod. -> hrad Svojanov

Hotel Bystré -> 5 km, 1.43 hod. -> rozhledna Horní les