FONTÁNA

Fontána Blue Marine Resort se nachází v malebné oblasti na břehu Lipna 750 m nad mořem. Místo je zárukou čistého horského vzduchu. Hotel je tvořen centrální budovou a několika ubytovacími budovami čítajícími 94 pokojů a 6 apartmánů s balkónem nebo terasou. V těsné blízkosti je písečná pláž, sportoviště, cyklotrajekt a marina. K dispozici je vnitřní bazén se sluneční terasou, whirpool, finská sauna, infra sauny, tělocvična na volejbal i basketbal, dětská herna a venkovní hřiště s trampolínami. Nejbližší místo s částečnou občanskou vybaveností je město Frymburk (8 km od hotelu – cca 10 min autem).

FONTÁNA A ZŠ PRO DĚTI

Spolupráce s hotelem Fontána vznikla v roce 2020. Od tohoto roku zde probíhají kurzy ZŠ Enviro pro pátou až sedmou třídu a kurzy ZŠ Plavání. Výuka plavání při kurzech ZŠ Plavání probíhá ve 12 m dlouhém vyhřívaném bazénu uvnitř objektu hlavní budovy. Hotel Fontána je vhodný pro výuku plavání dětí od předškolního věku až po pátou třídu ZŠ. Bazén je z didaktického pohledu velmi příjemný a kompaktní. Nevzbuzuje v dětech stres a zároveň je dostatečně dlouhý pro výuku dvou skupin dětí ve stejném čase, tedy 20 až 24 dětí. Areál disponuje fantastickými možnostmi pro doplňkové sportovní aktivity na kurzech a to jak pro suchou, tak i pro mokrou variantu. Večerní programy probíhají převážně ve společenské místnosti hlavní budovy.

První písemný záznam pochází z roku 1198. V roce 1856 vypukl ve Frymburku obrovský požár, při kterém bylo zcela zničeno historické náměstí. Požáru padlo za oběť 54 domů a čtyři lidské životy. Po napuštění lipenské přehrady v roce 1959 se Frymburk a okolní krajina podstatně změnily a postupem času získaly ráz rekreačního střediska.

Supermarket COOP (Frymburk 83)

Lékárna Lipno (Lipno nad Vltavou 81)

Lékařská služba první pomoci – Horní Planá (Náměstí 54, 382 26 Horní Planá)

Nemocnice Český Krumlov (Nemocniční 429, Český Krumlov)

Česká pošta (Frymburk 178)

Muzeum Frymburk (Frymburk 5)

Svět pod hladinou Lipno (Frymburk 140) - expozice akvárií (více než 30) a artefaktů, přibližující podvodní život v Čechách I v tropech

Bobová dráha Lipně nad Vltavou

Stezka korunami stromů na kopci Kramolín

Bruslařská dráha z Frymburku do Lipna nad Vltavou (měří 11 km)

Papilonia – svět motýlů (Lipno nad Vltavou 86)

Lipno je vodní dílo vybudované na řece Vltavě v letech 1952– 1959. S rozlohou 48,7 km2 je největší vodní plochou na území ČR. Na nádrži se nachází několik menších ostrovů. Největší z nich je Hadí ostrov, starousedlíky přezdívaný Tajvan, který byl vyhlášen chráněnou přírodní rezervací a vstup na něj je zakázán. Další z ostrovů – Králičí ostrov – byl častým cílem rodin s dětmi, protože na něm od jara do zimy volně žili králíci a morčata. Avšak kvůli neukázněnosti návštěvníků musela být všechna zvířata převezena do bezpečí.

Národní park Šumava zajišťuje ochranu přirozených přírodních procesů v souladu s celosvětovým posláním národních parků a zároveň poskytuje dostatek prostoru pro aktivní ochranu druhové a genetické rozmanitosti. Na území Šumavy se vyskytuje celá řada významných a vzácných druhů rostlin a živočichů. Tato druhová pestrost je umožněna širokým spektrem nejrůznějších stanovišť – od údolních niv až po horské smrčiny.

Šumava je kraj knedlíků sklářské knedlíky z bramborového nebo žemlového základu, slaniny a kysaného zelí

kynuté knedlíky plněné ovocem nebo tvarohem, škubánky a šlejšky, které se dělají jak na sladko, tak na slano

Hotel Fontána -> 7 km, 2 hod. -> vyhlídka nad Frymburkem (Křížová cesta, Kaple Panny Marie Bolestné)

Hotel Fontána -> Cyklopřevoz Hrdoňov Sv. Tomáš -> 4,8 km, 1,5 hod. -> Vítkův Kámen