HORNÍ PRAMEN

Hotel Horní Pramen se nachází na kouzelném místě u lesa s dechberoucím výhledem na hory a údolí Špindlerova Mlýna. Místo vyniká fantastickou výchozí pozicí na turistické trasy Krkonoš. Součástí hotelu je společenská místnost, prostorný dětský koutek, venkovní hřiště a hřiště na petanque.

HORNÍ PRAMEN A ZŠ PRO DĚTI

ZŠ PRO DĚTI využívá služeb hotelu Horní Pramen od roku 2022 zejména pro své kurzy ZŠ Enviro. Zdejší divoká příroda a neopakovatelné scenérie umožňují realizovat plnohodnotný program škol v přírodě. Vedeme děti k pochopení a sžití se s přírodou a naplňujeme tak i obecný význam školy v přírodě jako instituce. Programy probíhají převážně v blízkosti hotelu. S dětmi ale vyrážíme i na výlety, které svou vzdáleností i náročností vždy odpovídají fyzickým možnostem žáků. Večerní programy trávíme ve společenské místnosti či využíváme prostory kolem hotelu.

Nejstarší dochovaný záznam o Špindlerově Mlýně pochází z počátku 16. století. Několik chalup zde tehdy sloužilo jako útočiště horníkům, kteří pracovali v nedalekých hutích na železnou rudu.

Norma (Bedřichov 146)

Krakonošova lékárna (Bedřichov 22)

Nemocnice Vrchlabí (Fügnerova 50, 54301 Vrchlabí)

Pošta Partner Špindlerův Mlýn (Špindlerův Mlýn 188)

kostel sv. Petra a Pavla

Bílý most

vodní nádrž Labská

zvonička na Labské

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří Česka. Nejvyšší horou Krkonoš i celého Česka je Sněžka (1603 m n. m.). Krkonoše patří mezi nejoblíbenější horská místa v Česku. Podle pověstí střeží pohoří bájný duch Krakonoš.

Na území Krkonoš se vyskytují endemické druhy rostlin a živočichů. Tento v Česku velmi vzácný biotop se nazývá arkto-alpínská tundra. Na několika místech nalezneme dokonce rašeliniště. V nižších polohách rostou monokultury buku a smrku.

Šumava je kraj knedlíků sklářské knedlíky z bramborového nebo žemlového základu, slaniny a kysaného zelí

kynuté knedlíky plněné ovocem nebo tvarohem, škubánky a šlejšky, které se dělají jak na sladko, tak na slano

Kucmoch – tradiční sladká krajová pochoutka z bramborového těsta.

Horní Pramen -> 7 km, 3.00 hod. -> Luční bouda

Horní Pramen -> 9,3 km, 3.51 hod. -> Stříbrný hřbet

Horní Pramen -> 7,8 km, 3.22 hod. -> Vrbatova bouda

Horní Pramen -> 1 km, 17 min -> Špindlerův Mlýn (centrum)