RESORT KADLECU

Resort Kadleců se nachází v srdci Šumavy, v klidné části města Volary, přibližně 5 km od Národního parku Šumava. Nabízí širokou škálu rekreačních a relaxačních služeb, včetně wellness centra se saunou, vířivkou, masážemi a posilovnou. Hosté mohou využít restauraci s terasou, kde si mohou pochutnat na tradičních šumavských a českých pokrmech. Resort poskytuje ubytování v komfortních pokojích s vlastní koupelnou a Wi-Fi připojením zdarma. Hosté si mohou zahrát kulečník, šipky nebo stolní tenis. Lyžařská střediska Kubova Huť a Nové Hutě se nachází 10 km od resortu. Nejbližší autobusová zastávka je 300 metrů odtud. Bazén není přímo v resortu, ale hosté mohou využít veřejný bazén ve Volarech.

RESORT KADLECU A ZŠ PRO DĚTI

Spolupráce s Resortem Kadleců byla zahájena na jaře roku 2024. Resort poskytuje ideální podmínky pro různé školní kurzy zaměřené na přírodu a sport. ZŠ Plavání probíhá ve veřejném bazénu ve Volarech, kde děti mohou zlepšovat své plavecké dovednosti pod vedením zkušených instruktorů. Resort Kadleců také hostí kurzy ZŠ Enviro zaměřené na ekologii a ochranu přírody, stejně jako kurzy ZŠ Lyžování, které těží z blízkosti kvalitních lyžařských středisek. Pro doplňkové sportovní aktivity jsou k dispozici hřiště v okolí resortu a společenské prostory pro večerní zábavu.

Další informace o městě Volary

Historie města

Volary se nacházejí v Jihočeském kraji, v okrese Prachatice, a jsou součástí Šumavské chráněné krajinné oblasti. Leží na jihovýchodním úpatí hor v nadmořské výšce 760 m. Město je známé svou dřevěnou alpskou architekturou a historií spjatou s obchodními stezkami vedoucími přes Šumavu. Volary se rozkládají podél toku Volarského potoka, který zde formuje malebnou krajinu.

Obchody:

Supermarket COOP

Lékárna:

Lékárna ve Volarech

Nemocnice:

Nejbližší nemocnice se nachází v Prachaticích (20 km)

Pošta:

Česká pošta Volary

V okolí Volar najdete krásné přírodní památky, jako jsou:

• Volarské rašeliniště – unikátní rašelinné biotopy
  • Přírodní rezervace Boubínský prales – prales s tisíciletými stromy
  • Chalupská slať – rašelinné jezero

Šumavská kuchyně nabízí lahůdky jako bramborové placky, kysané zelí nebo kynuté knedlíky plněné ovocem. Mezi speciality patří také různé druhy škubánků a šlejšků, které se podávají jak na sladko, tak na slano.

Boubínská rozhledna – výlet na 1 hodinu s nádherným výhledem na Šumavu

Stezka korunami stromů v Lipně – výlet na 2 hodiny vhodný pro celou rodinu