RS LITES

Středisko Lites leží na hranici Českého ráje a Geoparku Ralsko v malebném údolí říčky Zábrdky nedaleko Mnichova Hradiště.

RS LITES A ZŠ PRO DĚTI

Spolupráce s agenturou Haul a jejím majitelem Ing. Hanušem vlastnící objekty RS Lites, RS RS Máj, RS Lubenec a RS Hůrky započala v roce 2023 a jsme za ni moc rádi, jelikož se jedná o zkušený tým, s kterým máme stejný cíl, tedy spokojené a šťastné děti i učitele. Areál umožňuje široké možnosti pro trávení organizovaného i volného času. Množství hřišť a plácků nám poskytuje širokou paletu variant pro veškeré naše činnosti. V Litesu pořádáme kurzy ZŠ V Týmu a ZŠ Enviro a díky rekonstrukci vnitřního bazénu zde chystáme spustit i naše oblíbené kurzy ZŠ Plavání. Jedná se o ekonomickou variantu ubytování, která však svými parametry splní požadavky pro konání moderní školy v přírodě pro děti mladšího i staršího školního věku. Atmosféra areálu RS Lites vzbuzuje u svých návštěvníků díky své úžasné poloze a okolní zeleni opravdu libé pocity z autentického pobytu v přírodě. Ať už jsou žáci ubytovaní na hlavní budově nebo ve zděných domcích, tzv. zubatkách, odjíždějí spokojeni a užijí si spoustu nezapomenutelných zážitků.

V rekreačním středisku jsou k dispozici 3 druhy ubytování.
V hlavní budově se nachází 22 převážně 6–7lůžkových pokojů se sociálním zařízení na každém patře.
Dalším typem ubytování je 6 řadových zděných domků. Každý domek má vlastní vchod, kapacitu 20 lůžek a vlastní sociální zařízení pro každý z nich.

Tělocvična
Několik hřišť
Lezecká stěna
Plavecký bazén

Muzeum Frymburk (Frymburk 5)

Svět pod hladinou Lipno (Frymburk 140) - expozice akvárií (více než 30) a artefaktů, přibližující podvodní život v Čechách I v tropech

Bobová dráha Lipně nad Vltavou

Stezka korunami stromů na kopci Kramolín

Bruslařská dráha z Frymburku do Lipna nad Vltavou (měří 11 km)

Papilonia – svět motýlů (Lipno nad Vltavou 86)

Drábské světničky patří mezi nejvyhledávanější místa Českého ráje, a to především kvůli dalekému výhledu do okolní krajiny. Vnitřní okruh hradem je dlouhodobě uzavřen. Průchod areálem po červené značce a prohlídka okolí s přirozenými skalními vyhlídkami je nadále možná. Bývalá skalní pevnost Drábské světničky se vypínala na okraji plošiny skalního masivu u čedičového vrchu Mužský nedaleko Mnichova Hradiště.

Hrad Valečov najdete čtyři kilometry na východ od města Mnichovo Hradiště v Českém ráji. Valečov leží v nadmořské výšce 330 m přesně nad obcí Boseň, na okraji skalního vrchu Mužský. Z původního středověkého hradu se dochovala jenom zřícenina, která je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zámek Mnichovo Hradiště

Drábské světničky