HOTEL TETŘEVÍ BOUDY

Hotel leží v horském historickém městysi Černý Důl přímo v chráněné oblasti pohoří Krkonoše, které disponuje sportovním využitím. Oblíbená krkonošská horská rekreační samota na luční enklávě v nadmořské výšce 1030 m.n.m. s nádherným výhledem na Žalý a do kraje.

Hotel nabízí luxusní nerezový bazén o velikosti 6x12,5 m, který je ideální na výuku plavání. Dále zde najdete fitness, infrasauny, hernu, venkovní sluneční terasu, bezplatné Wi-Fi připojení a výhled na horu Žalý. Hotel má celkem 4 budovy s různým typem ubytování. Na všech pokojích najdete vlastní koupelnu se sprchou a fénem.

V restauraci se podávají tradiční pokrmy české kuchyně z nejkvalitnějších lokálních surovin. Pro děti je připraven dětský klub a dětské hřiště, pískoviště a skluzavky.

Hotel nabízí jak venkovní, tak vnitřní aktivity, mezi které patří: závěsné houpací sítě, freesbee, lanový program, trampolína, zahradní kroket jak pro dospělé, tak i děti, hřiště pro volejbal, nohejbal a fotbálek, badminton, švihadla, gumy pro dívky, půjčovna kol a koloběžek, trekových holí, grilování, možnost krmení ovcí a koz.

HOTEL TETŘEVÍ BOUDY A ZŠ PRO DĚTI

Spolupráce s hotelem Tetřeví boudy započíná v roce 2023 a pořádáme zde výhradně kurzy ZŠ Plavání. Důvodem této spolupráce je zejména poptávka některých našich klientů po prémiové lokalitě s luxusním ubytováním a službami. I přesto je kurz na Tetřevkách dostupný a vzhledem k menšímu počtu termínů na tomto místě se vyplatí jej zavčasu rezervovat. Pobyt na Tetřevích boudách totiž stojí za to.

Výuka plavání v rámci kurzu ZŠ Plavání probíhá ve 12 m dlouhém vyhřívaném bazénu. Kurzy plavání jsou na tomto hotelu určeny pro děti od předškolního věku až pátou třídu ZŠ. Bazén je z didaktického pohledu velmi příjemný a kompaktní. Nevzbuzuje v dětech stres a zároveň je dostatečně dlouhý pro paralelní výuku dvou skupin dětí, tedy počtu 20 až 24 žáků. Doplňkový sportovní program probíhá na venkovním hřišti a zdejším zeleném okolí s nezapomenutelnými panoramaty. Mokrá varianta a večerní programy mají široké možnosti uvnitř hotelu.

Pec vznikla jako třetí část Velké Úpy až později. První písemná zmínka o Peci pod Sněžkou pochází z roku 1790. Tehdy se více rozmohlo těžení lesního dřeva kvůli kutnohorským dolům. Dřevaři z různých oblastí se sjeli do Krkonoš a vzniklé mýtiny sloužily na zakládání lučních enkláv a stavění obydlí.

Supermarket Kubík (Pec pod Sněžkou)

Pekařství Pec pod Sněžkou

Shop – obchod s potravinami (Pec pod Sněžkou)

PEC POD SNĚŽKOU (vzdálenost 2,1km od hotelu)

Pec pod Sněžkou je město v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji na severovýchodě Čech. Město leží v Krkonoších na řece Úpě a Zeleném potoku. Žije zde 599 obyvatel. Pec pod Sněžkou je významným horským střediskem zimní i letní rekreace a významným centrem cestovního ruchu.

Sněžka je nejvyšší horou České republiky. Je to významná dominanta Krkonoš a přes její vrchol prochází česko-polská hranice. Na vrchol vede kabinková lanovka z Pece pod Sněžkou. Vrcholek hory je skalnatý a je z něj vynikající rozhled. Slouží jako častý turistický cíl a k jeho dosažení je možné využít celou řadu turistických cest – pěších, cyklistických i běžkových. V úbočí Sněžky také vedou dvě dlážděné promenádní vyhlídkové cesty.

Na Hnědém vrchu jihozápadně od Pece pod Sněžkou se v našich nejvyšších horách, Krkonoších, vypíná k nebi stejnojmenná rozhledna, otevřená teprve před několika lety. Z 30metrového dřevěného Hnědého vrchu s ocelovou vyhlídkovou plošinou jsou za příznivých podmínek vidět vrcholky Krkonoš, Obří důl i Pec pod Sněžkou. Je-li počasí ideální, dohlédnete odsud až na Orlické hory, Jeseníky a Praděd. Rozhledna stojí u konečné stanice čtyřsedačkové lanovky, kterou je možné vyvézt se z parkoviště Zelený potok až nahoru. Značenou turistickou trasu přímo na vrchol tady nehledejte, z Pece pod Sněžkou sem ale můžete dojít i pěšky – projdete se asi 6 kilometrů.

Sněžka
Rozhledna na Hnědém vrchu