U KURTU

Penzion U Kurtu se nachází v obci Strážné, 5 km od Vrchlabí, v srdci Krkonoš, 200 , od centrálního parkoviště, v horní části 800 metrové sjezdovky Kotva s nočním lyžováním.

Penzion disponuje restaurací, barem, venkovní terasou (v letních měsících s krbem), je vybaven sušáky na boty, lyžárnou s přímým vjezdem na sjezdovku.

Je k dispozici sauna a whirpool.

Penzion leží přímo uprostřed sjezdovky s denním i nočním lyžováním. V centru obce Strážné je dětské hřiště s prolézačkami a houpačkou.

U KURTU A ZŠ PRO DĚTI

Do penzionu jezdí naše školní skupiny od roku 2021 a penzion si všechny školy okamžitě velmi oblíbily pro jeho úžasnou polohu, skvělou kuchyni a vlídnost personálu. Oblíbená sjezdovka ve Strážném, na které hotel přímo leží, a také blízká běžecká magistrála, umožnily během krátké doby velké rozšíření počtů kurzů ZŠ Lyžování. Kurzy ZŠ Enviro a ZŠ V Týmu pro které jsou zde taktéž úžasné podmínky ovšem nezůstávaly pozadu a v současné době plně zaplňují takřka všechny termíny své sezóny.

Obec Strážné je horská obec a rekreační středisko, které se nachází v okrese Trutnov, kraj Královéhradecký.

Potraviny Strážné, Obchůdek U Dvou sojek

Oblastní Nemocnice Trutnov

Česká pošta – Strážné 129

Dominantou části Strážné je katolický kostel sv. Josefa z roku 1931.

Hořejším Herlíkovicím pak vévodí evangelický kostel z roku 1904, který je od roku 1958 chráněn jako kulturní památky České Republiky, vedle modlitebních účelů slouží k pořádání koncertů duchovní hudby.

Zadní Rennerovky – osada založená v roce 1695 a vzdálená od Strážného asi 7 km severovýchodním směrem

1.3 km. Ski areál Herlíkovice. Lyžování

1.3 km. Jízdárna Kněžická chalupa. Koně, jezdectví

1.5 km. Ski areál Luisino údolí Lyžování

3.1 km. Ski Family Dolní Dvůr.

3.1 km. Rozhledna Žalý

3.2 km. Ski areál Vrchlabí Kněžický vrch - Kebrlák.

3.8 km. Čtyři historické domky

4.7 km. Naučná Lufťákova stezka