PENZION NA VYSOČINĚ

Penzion na Vysočině se nachází v Hartmanicích, v klidném prostředí a krásné přírodě na pomezí Vysočiny, Pardubického a Jihomoravského kraje. Ubytování nabízí 60 lůžek v 18 pokojích. Objekt penzionu vznikl přestavbou bývalého statku mezi lety 1998 – 2001 a hostům se otevřel v roce 2002.

V roce 2020 a 2021 prošel penzion rozsáhlou rekonstrukcí. Nyní je zde k dispozici finská sauna, jejíž součástí je bazének se studenou vodou. Na zahradě se nachází venkovní bazén s brouzdalištěm, mnoho dětských prolézaček a houpaček, dřevěné pohádkové sochy či posezení u krbu.

Součástí penzionu jsou hřiště na fotbal či nohejbal, volejbal, streetball, tenisový kurt, ohniště a další. V zimě lze využít lyžařské sjezdovky a běžkařské trasy, které se nachází nedaleko.

PENZION NA VYSOČINĚ A ZŠ PRO DĚTI

zde kurzy ZŠ Plavání i ZŠ Enviro. Penzion vyniká svou rodinnou a přátelskou atmosférou, a v důsledku i výborným socializačním efektem kurzu na děti. Výuka probíhá v 12 m dlouhém vyhřívaném bazénu se slanou vodou, který je uvnitř samotného objektu. Kurzy v Penzionu na Vysočině jsou určeny dětem předškolního věku a dětem mladšího školního věku. Bazén je z didaktického pohledu velmi příjemný a kompaktní. Nevzbuzuje v dětech stres a zároveň je dostatečně dlouhý pro výuku dvou skupin dětí, tedy 20 až 24 dětí.

Pro další aktivity je využíván velký venkovní areál s hřišti či vnitřní univerzální dětská herna.

Nejstarší písemná zmínka o vsi pochází z roku 1437, kdy císař Zikmund daroval své druhé manželce Barboře Celské věnem panství Svojanov, k němuž náležely i Hartmanice.

COOP TIP (nám. Na podkově 74, 56992 Bystré)

Svitavská nemocnice (Kollárova 643/7, 56802 Svitavy-předměstí)

Pošta Bystré u Poličky (nám. Na podkově 6, 56992 Bystré)

hrady Svojanov, Pernštejn

zámky Lysice, Litomyšl

Město Polička – historické hradby, rodiště B. Martinů

Litomyšl jako známé město zapsané v UNESCO, rodiště B. Smetany

Mezi nejznámější typická jídla Vysočiny patří Jihlavská kyselka, Horácká houbová polévka, bramborové škubánky, bramborové placky se škvarky, Podhorácké mládě a Kapr po pacovsku.