Ikona mobilni menu Ikona mobilni menu
Ikona menu

PŘÍMĚSTSKÝ ŠKOLNÍ PLAVECKÝ KURZ

Tento kurz lze absolvovat pouze v měsících listopad, prosinec, leden, únor a březen. Kurz není pobytový, žáci jsou na místo každý den ráno dováženi a odpoledne odváženi autobusem. V tomto formátu žáci splní během pěti dnů 20 plaveckých lekcí. Zároveň se účastní bohatého doprovodného programu probíhajícího ve vnitřních prostorách sportcentra, případně venku na zdejším hřišti. Součástí doprovodného programu je blok základů první pomoci, pohybové, společenské a tmelící aktivity. Kurz zahrnuje neomezený pitný režim a 3 jídla včetně teplého oběda. Po dohodě lze nahradit sportovní program výukou a využít prostor konferenční místnosti.

Jak to probíhá

S využítím nových pedagogických metod a osvědčených nenásilných postupů výuky plavání jsou děti vedeny k lásce k vodě a následnému zvládnutí základních plaveckých způsobů. Pamatujete si na Vaše školní plavání? Násilné potápění hlavy, odstrkování rukou od břehu pomocí tyče a slzy v brýlích u nás nenajdete. Máme rádi děti a víme, že učit lze i bez křiku pomocí pozitivní motivace a přirozené autority.

Výuka plavání probíhá ve vyhřívaném bazénu za dozoru zkušených instruktorů. Děti jsou rozřazeny do skupin dle schopností. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (cca. 10 dětí) v průběhu celého kurzu z důvodu nastolení důvěry a přátelství mezi instruktorem a dětmi. Každá lekce trvá 90 minut a je strukturována do tří částí:

  • úvodní seznámení s náplní lekce a následná rozcvička
  • hlavní výuková část
  • vodní hry

Další informace

Terminy

Termíny kurzu

Jaro a podzim

Sportovni program

Doplňkový sportovní program

Děti absolvují pět devadesátiminutových lekcí orientovaných na hry v přírodě, tradiční i netradiční hry na rozvoj rychlosti, síly, obratnosti, vytrvalosti, postřehu a smyslového vnímání.

Stravování

dopolední svačina
polední oběd
odpolední svačina
pitný režim po celý den

Doprava

Doprava je zajištěna z místa poskytování vzdělání do místa konání kurzu a zpět.

Řekli o nás

Všechna hodnoceníŠipka
ZŠ NERUDOVA 9

Nejprve bych chtěla moc a moc poděkovat za vynikající plaveckou školu v přírodě, kterou jsme s Vaší agenturou absolvovali minulý týden v Hrdoňově. Byli jsme velice spokojeni, výuka i lektoři plavání jsou lidé na svém místě, děti dokázali motivovat i nadchnout a skvěle to s nimi uměli. Opravdu...

4. ZŠ Heuréka

Ráda bych Vám za děti i kolegy poděkovala za skvěle odvedenou práci, kterou vysoce ceníme. Vaši lektoři byli velmi profesionální v přístupu k dětem a zároveň otevřeni ke zpětné vazbě od učitelů, což je nevídané. Rádi s Vámi budeme spolupracovat i v dalších letech a předávat pozitivní reference...

ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přidejte se k nám! Zanechte nám svůj email a buďte první, kdo se dozví o našich nových akcích a nabídkách.

Váš e-mail

zustanme ilustrace