ENERGETIK

Poloha hotelu je zcela jedinečná. Hotel Energetik leží v Krkonošském národním parku. Boční výhled na Sněžku a Studniční horu je překrásný. Naproti hotelu se tyčí Černá Hora s vysílačem podobným libereckému Ještědu. V těsné blízkosti se nachází sjezdovka Hnědý vrch se sedačkovou lanovkou a vrcholem s 30 m vysokou rozhlednou. Nádherný výhled je také na sjezdovku Javor, v zimních měsících nabízí impozantní pohled na osvětlenou pláň.

Výstavba hotelu proběhla v letech 1974-1979. Rekonstrukce různých částí hotelu probíhají průběžně i nadále. Hotel disponuje 68 pokoji s možností 29 přistýlek. Kapacita hotelu je až 175 lůžek. V hotelu je velká restaurace a kavárna s výhledem do údolí, denní bar, školící sál, dětská herna, krytý plavecký bazén 16x8 m, sauna, fitness, výtah, WIFI.

Hotel leží ve výšce cca 1000 m n. m. a v okolí jsou tak dostupné hřebeny Krkonoš. Jedním směrem jak na Bufet na Rozcestí, Výrovku, Luční boudu, Sněžku, tak na Strážné, Špindlerův Mlýn. Druhým směrem je možné se dostat na Pražskou boudu, Kolínskou boudu, Černou Horu a Jánské Lázně. Stanice kabinové lanovky na Sněžku je směrem na centrum Pece pod Sněžkou, kde se nachází restaurace, hotely, obchody. V Jánských Lázních lze navštívit Stezku v korunách stromů.

ENERGETIK A ZŠ PRO DĚTI

Spolupráce hotelu Energetik a ZŠ PRO DĚTI funguje od roku 2019. Probíhají zde kurzy ZŠ Lyžování, ZŠ Enviro a hlavně kurzy ZŠ Plavání, kterých jsme zde absolvovali již mnohé desítky. Neopakovatelné výhledy z hotelu a ultimátní pocit souznění s krkonošskou přírodou z něj činí jeden z nejoblíbenějších hotelů pro naše kurzy. Většinu lekcí kurzu ZŠ Lyžování provádíme ve Skiresortu Černá hora. Pro menší děti je k dispozici i sousední sjezdovka pod hotelem. Výuka plavání probíhá v bazénu o rozměrech 16 m x 8 m x 1,55 m. Bazén hotelu Energetik je tedy vhodný pro výuku dětí mladšího i staršího školního věku a pojme až tři skupiny plavců ve stejném čase, tedy až 30 žáků. Oproti velkým bazénovým halám nepůsobí prostor na děti stresujícím dojmem, a tak zde dochází k rychlé adaptaci na vodní prostředí. Doplňkový sportovní program se uskutečňuje na univerzálním prostoru před hotelem. Využíváno je samozřejmě i blízké úchvatné zelené okolí. Pokud nepřeje počasí, je možné užít hernu, denní bar nebo univerzálně využívaný kongresový sál, který je taktéž zázemím pro večerní zábavní aktivity.

Nejdříve osídlenou částí dnešní Pece pod Sněžkou byla hornická osada Obří důl (první záznam z roku 1511). Těžily se tu hlavně měděné rudy a arzenopyrit.

Samotná Pec vznikla až koncem 16. století díky rozsáhlé lesní těžbě. Dřevaři si na vzniklých mýtinách stavěli obydlí, tzv. boudy.

V druhé polovině minulého století dal rozvoj turistického ruchu osadníkům nový zdroj obživy. Nejprve turistům poskytovali nocleh na seně, později začali stavět a pronajímat dnešní chaty, penziony a hotely.

Supermarket Kubík (Pec pod Sněžkou 355)

Pilulka (Pec pod Sněžkou 197)

Nemocnice Vrchlabí (Fügnerova 50, 54301 Vrchlabí)

Česká pošta (Pec pod Sněžkou 197)

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří Česka. Nejvyšší horou Krkonoš i celého Česka je Sněžka (1603 m n. m.). Podle pověstí střeží pohoří bájný duch Krakonoš. Krkonoše patří mezi nejoblíbenější horská místa v Česku.

Na území Krkonoš se vyskytují endemické druhy rostlin a živočichů. Tento v Česku velmi vzácný biotop se nazývá arkto- alpínská tundra. Na několika místech nalezneme dokonce rašeliniště. V nižších polohách rostou monokultury buku a smrku.

Na severovýchodě leží lesnatá Růžová hora (1300 m n. m.), na severu řada tří nejvyšších hor Krkonoš – Sněžka (1603 m n. m.), Studniční hora (1554 m n. m.) a Luční hora (1547 m n. m.). Na západě ohraničuje území města Zadní planina a Liščí hora. Kruh je téměř uzavřen svahy Javoru, mezi nímž a Růžovou horou protéká řeka Úpa.

Krkonoše byly historicky chudším krajem, čemuž odpovídají také tradiční pokrmy z dostupných surovin. Krkonošské kyselo – základem je chlebový kvásek, který neustále kyne, a polévky tak v hrnci kouzelně přibývá

Krkonošské sejkory – krajový druh bramboráků, které se pekly přímo na plotně

Krkonošský oukrop – jedná se o velmi nenáročnou polévku s česnekem

Zelníky – zelné placky