KURZ BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ

ZŠ Lyžování je jedinečný koncept spojující lyžařský kurz, vzdělávací a zábavní program pro děti mladšího a staršího školního věku.

Díky rostoucím cenám elektřiny a tímpádem i stoupajícím cenám permanentek a taktéž v souvislosti s rozvojem vzdělanosti v oblasti životního prostředí a jeho ochrany se jeví tento typ kurz ve školách jako velmi vhodná alternativa klasického školního lyžařského kurzu. Žáci provedou během pětidenního kurzu základy běžeckého lyžování.

Na kurzu je věnován dostatečný čas jak klasickému stylu, tak technice bruslení. Klademe důraz na provedení základů těchto disciplín, stejně tak je pro nás ovšem důležitý přenos historických souvislostí v kontextu s environmentálním přesahem i bezpečným chováním člověka na horách. Děti učíme hravou formou pomocí pozitivní motivace a přirozené autority. Nácvik dovedností probíhá v blízkých běžeckých stopách i mimo ně. Děti jsou rozřazeny do skupin vedených zkušenými instruktory. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (cca. 12 dětí) v průběhu celého kurzu z důvodu nastolení důvěry mezi ním a dětmi.

JAK TO PROBÍHÁ

Děti absolvují v průběhu pěti dnů celkem sedm stodvacetiminutových vyučovacích lekcí zaměřených na provedení základních lyžařských technik:

• úvodní – rozcvičení a příprava na výuku, rozvoj koordinačních schopností a uvědomování si vlastního těla.
  • hlavní – osvojování lyžařských dovedností, zvládnutí základních oblouků a běžeckých technik, seznámení se základy první pomoci v kontextu horského prostředí.
  • závěrečná – hry a zhodnocení.

prosinec - březen

Zábavní program

Doplňkový program probíhá každý večer a je zaměřen na aktivity jako jsou hry v přírodě, stolní hry, hry na rozvoj kreativity, představivosti a také rozvoj hudebních a výtvarných schopností.

dopolední svačina
polední oběd