ŠKOLNÍ LYŽAŘSKÝ KURZ

ZŠ Lyžování je jedinečný koncept spojující lyžařský kurz, vzdělávací a zábavní program pro děti mladšího a staršího školního věku.

Spolu s několika kapacitami v oboru jsme vytvořili pětidenní kurz založený na osvědčených postupech výuky základů sjezdového a klasického lyžování, snowboardingu a netradičních zimních sportů. Klademe důraz na provedení základů těchto disciplín, stejně tak je pro nás ovšem důležitý přenos historických souvislostí v kontextu s environmentálním přesahem i bezpečným chováním člověka na horách. Děti učíme hravou formou pomocí pozitivní motivace a přirozené autority.

Nácvik dovedností probíhá na sjezdovkách, běžeckých stopách i jiných místech odpovídajících přísným kvalitativním, a hlavně bezpečnostním kritériím. Děti jsou rozřazeny do skupin vedených zkušenými instruktory. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (max. 10 dětí) v průběhu celého kurzu z důvodu nastolení důvěry mezi ním a dětmi.

JAK TO PROBÍHÁ

Děti absolvují v průběhu pěti dnů celkem sedm stodvacetiminutových vyučovacích lekcí zaměřených na provedení základních lyžařských technik:

• úvodní – rozcvičení a příprava na výuku, rozvoj koordinačních schopností a uvědomování si vlastního těla.
  • hlavní – osvojování lyžařských dovedností, zvládnutí základních oblouků a běžeckých technik, seznámení se základy první pomoci v kontextu horského prostředí.
  • závěrečná – hry a zhodnocení.

prosinec - březen

Zábavní program

Doplňkový program probíhá každý večer a je zaměřen na aktivity jako jsou hry v přírodě, stolní hry, hry na rozvoj kreativity, představivosti a také rozvoj hudebních a výtvarných schopností.

dopolední svačina
polední oběd