PŘEDŠKOLNÍ PLAVECKÝ KURZ

Je jedinečný koncept spojující základní plaveckou výuku, školku v přírodě, sportovní a zábavní program pro děti předškolního věku. Kurz je určen pro děti ve věku 4-6 let a probíhá vždy od pondělí do středy nebo od středy do pátku. Případně v pětidenní verzi. Žáci absolvují v průběhu tří dnů celkem pět šedesátiminutových vyučovacích lekcí plavání, dále se účastní tří devadesátiminutových bloků orientovaných na hry v přírodě a tradiční i netradiční hry s cílem rozvoje hrubé i jemné motoriky. Každý večer probíhá večerní zábavní program zahrnující stolní, hudební a výtvarné hry či dětskou diskotéku. Kurz lze absolvovat i v pětidenním formátu a pokud to umožňuje vzdálenost, i v příměstské podobě.

Jak to probíhá

Výuka plavání probíhá ve vyhřívaném bazénu za dozoru zkušených instruktorů. Děti jsou rozřazeny do skupin dle schopností. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (cca. 10 dětí) v průběhu celého kurzu z důvodu nastolení důvěry a přátelství mezi instruktorem a dětmi. Každá lekce trvá 90 minut a je strukturována do tří částí:

• úvodní seznámení s náplní lekce a následná rozcvička
  • hlavní výuková část
  • vodní hry

Jaro a podzim

Doplňkový sportovní program

Děti absolvují tři devadesátiminutové lekce orientované na hry v přírodě, tradiční i netradiční hry na rozvoj rychlosti, síly, obratnosti, vytrvalosti, postřehu a smyslového vnímání.

Zábavní program

Doplňkový program probíhá každý večer a je zaměřen na aktivity jako jsou hry v přírodě, stolní hry, hry na rozvoj kreativity, představivosti a také rozvoj hudebních a výtvarných schopností.

snídaňový bufet
dopolední svačina