SOBOTNÍ KURZY PLAVÁNÍ

Absolvovali jste s námi kurz školního plavání a vaše ratolest chce s plaváním pokračovat? Sháníte pro děti smysluplnou pravidelnou pohybovou aktivitu a v týdnu už nemáte prostor na další kroužek? Plavání s námi je tou správnou volbou! Na základě četné poptávky ze strany rodičů jsme pro vás připravili Sobotní kurzy plavání zaměřené na vodní adaptaci, základy vodní záchrany a sebezáchrany, absorpci základních plaveckých dovedností a rozvoj specializovaných plaveckých i všeobecných pohybových dovedností.

KDE

Kurzy probíhají v plaveckém bazénu a sportovním areálu Biotopu Radotín a nově i v bazénu Pražačka na Praze 3.

Organizace

Kurzy trvají vždy 50 minut a konají se každou sobotu. Je však jen na vás, kdy na ně dorazíte. Zaplatíte si balíček 15ti lekcí a docházíte podle vlastní potřeby. Kurzy jsou otevřené pro děti ve věku 5-13 let v úrovních neplavec, poloplavec a plavec. Cena kurzu je 5 550 Kč a to za 15 lekcí. Kurzy se konají od začátku února do konce června 2024.

Jak to probíhá

S využítím nových pedagogických metod a osvědčených nenásilných postupů výuky plavání jsou děti vedeny k lásce k vodě a následnému zvládnutí základních plaveckých způsobů. Pamatujete si na Vaše školní plavání? Násilné potápění hlavy, odstrkování rukou od břehu pomocí tyče a slzy v brýlích u nás nenajdete. Máme rádi děti a víme, že učit lze i bez křiku pomocí pozitivní motivace a přirozené autority.

Výuka plavání probíhá ve vyhřívaném bazénu za dozoru zkušených instruktorů. Děti jsou rozřazeny do skupin dle schopností. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (cca. 10 dětí). Každá lekce trvá 50 minut a je strukturována do tří částí:

• úvodní seznámení s náplní lekce a následná rozcvička
  • hlavní výuková část
  • vodní hry