ŠKOLNÍ POBYTOVÝ PLAVECKÝ KURZ

Je unikátní formou školy v přírodě s plaváním, kde žáci absolvují během pěti až šesti dnů celkem dvacet plaveckých lekcí v deseti blocích a splní tak celou polovinu povinné plavecké výuky, která ji díky Opatření v souladu s 4 odst. zákona č. 561/2004 Sb. Školského zákona řadí mezi povinné výukové postupy. Dále se žáci účastní celkem pěti devadesátiminutových doplňkových sportovních programů a pěti stejně dlouhých zábavních večerních programů.

Jak to probíhá

S využítím nových pedagogických metod a osvědčených nenásilných postupů výuky plavání jsou děti vedeny k lásce k vodě a následnému zvládnutí základních plaveckých způsobů. Pamatujete si na Vaše školní plavání? Násilné potápění hlavy, odstrkování rukou od břehu pomocí tyče a slzy v brýlích u nás nenajdete. Máme rádi děti a víme, že učit lze i bez křiku pomocí pozitivní motivace a přirozené autority.

Výuka plavání probíhá ve vyhřívaném bazénu za dozoru zkušených instruktorů. Děti jsou rozřazeny do skupin dle schopností. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (cca. 10 dětí) v průběhu celého kurzu z důvodu nastolení důvěry a přátelství mezi instruktorem a dětmi. Každá lekce trvá 90 minut a je strukturována do tří částí:

• úvodní seznámení s náplní lekce a následná rozcvička
  • hlavní výuková část
  • vodní hry

Jaro a podzim

Doplňkový sportovní program

Děti absolvují tři devadesátiminutové lekce orientované na hry v přírodě, tradiční i netradiční hry na rozvoj rychlosti, síly, obratnosti, vytrvalosti, postřehu a smyslového vnímání.

Zábavní program

Doplňkový program probíhá každý večer a je zaměřen na aktivity jako jsou hry v přírodě, stolní hry, hry na rozvoj kreativity, představivosti a také rozvoj hudebních a výtvarných schopností.

snídaňový bufet
dopolední svačina