LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Budou v roce 2024 probíhat v plaveckém a sportovním areálu Hloubětín, v plaveckém bazénu a sportovním areálu Biotopu Radotín, v bazénu Pražačka na Praze 3 a SPORTCENTRU v Brandýse nad Labem. Příměstské tábory zahrnují deset šedesátiminutových plaveckých bloků, doplňkové sportovní a zábavní aktivity. Kurzy probíhají v červenci a srpnu, vždy od pondělí do pátku a nezahrnují ubytování.

Jak to probíhá

S využítím nových pedagogických metod a osvědčených nenásilných postupů výuky plavání jsou děti vedeny k lásce k vodě a následnému zvládnutí základních plaveckých způsobů. Pamatujete si na Vaše školní plavání? Násilné potápění hlavy, odstrkování rukou od břehu pomocí tyče a slzy v brýlích u nás nenajdete. Máme rádi děti a víme, že učit lze i bez křiku pomocí pozitivní motivace a přirozené autority.

Výuka plavání probíhá ve vyhřívaném bazénu za dozoru zkušených instruktorů. Děti jsou rozřazeny do skupin dle schopností. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (cca. 10 dětí) v průběhu celého kurzu z důvodu nastolení důvěry a přátelství mezi instruktorem a dětmi. Každá lekce trvá 60 minut a je strukturována do tří částí:

• úvodní seznámení s náplní lekce a následná rozcvička
  • hlavní výuková část
  • vodní hry

Konají se od července do srpna 2024.

Doplňkový sportovní program

Kromě plavání je na každý kurz připraven pestrý doprovodný program. Děti se mohou těšit na teambuildingové hry, tanec či sportovní hry. V odpočinkovém režimu po obědě máme připraveny výtvarné hry, pomůcky na vyrábění a kreslení.

Děti se stravují v nedaleké restauraci, jídelníček je dopředu daný, skládá se z polévky a hlavního jídla. Svačiny se podávají přímo v prostorách areálu.
V případě, že mate speciální požadavek na stravování, uveďte jej prosím při registraci