Berlín

Žádná jiná světová metropole nenabízí takovou ucelenou a názornou ukázku moderních dějin jako Berlín. Tato dvoudenní návštěva německého hlavního města a největší evropské metropole zprostředkuje žákům druhého stupně základní školy a středoškolákům skutečně autentický vhled do historie. Existence města je prvně doložena již ve 13. století. Tehdy se zde křížily dvě důležité obchodní stezky. V 15. století se stalo hlavním městem Braniborského markrabství (1417–1701) a Pruského království (1701–1918). Jeho váha však vzrostla zejména od roku 1871, kdy se stalo hlavním městem Německé říše (1871–1918). Do poloviny dvacátého století udrželo město pozici nejdůležitějšího německého města a stalo se smutným centrem zvěrstev 20. století, a to jak za Výmarské republiky (1918–1933), tak za Třetí říše (1933–1945).

Po osvobození města a vítězství spojenců, bylo město rozděleno do čtyř sektorů (sovětský, francouzský, britský a americký). Vznik dvou samostatných států SRN a NDR a rozdělení města do dvou částí, se stalo symbolem studené války. Východní část města se stala hlavním městem NDR (kterou ovšem západní mocnosti neuznávaly), Západní Berlín byl politicky spojen se Spolkovou republikou Německo.

V roce 1961 začala Německá demokratická republika stavět Berlínskou zeď kolem Západního Berlína, aby zabránila emigraci východních Němců do západního Německa. Její pád v roce 1989 se stal dalším symbolem, tentokrát pádu celého komunismu v Evropě. Po sjednocení Německa roku 1990 se město Berlín stalo opět celoněmeckou metropolí, přesídlil sem parlament a v současnosti je z něj světové centrum kultury, politiky, médií a vědy, ale také světový dopravní uzel železniční a letecké dopravy.

Při naší návštěvě Berlína neopomeneme známou lokalitu Ostrov muzeí, kde se krom pěti slavných muzeí nachází i Berlínská katedrála, dále zhlédneme Braniborskou bránu, třídu Unter den Linden, Postupimské náměstí, Židovský památník, Vítězný sloup, navštívíme East Side Gallery, Alexanderplatz i nedaleko stojící berlínský televizní vysílač, nejvyšší stavbu v Německu. Nezapomeneme ani na Moderní berlínské bytové stavby vystavěné po roce 1990.

Při naší návštěvě Berlína neskončíme ale pouze u těžkých témat. Asi jednu třetinu rozlohy města totiž tvoří lesy, parky, zahrady, řeky, kanály a jezera, takže se dosyta inspirujeme i v přírodovědné oblasti v rámci berlínské městské zeleně.


Další informace

Termíny výletů

Na dohodě

Minimální počet účastníků

40 žáků

Cena zahrnuje

Povinné pojištění CK, vstupy, služby průvodce (v CZ).

Stravování

Dle individuálních požadavků

Doprava

Doprava je zajištěna z místa poskytování vzdělání do místa konání kurzu a zpět.


Řekli o nás

Všechna hodnocení
4. 1. 2023

Kurz nás velice mile překvapil. Děti byly z plavání nadšené. Byla moc příjemná motivace žáků lektory i jejich přístup. Uměli vhodně odhadnout rozložení hodiny. I při průběžném výcviku bývají žáci po 1,5 hodině unaveni, pokud mají výcvik v ranních hodinách, těžko se s nimi následně pracuje. Intenzivní výuku u nás zvládli žáci od 2 třídy.

4. 1. 2023

Kurz nás velice mile překvapil. Děti byly z plavání nadšené. Byla moc příjemná motivace žáků lektory i jejich přístup. Uměli vhodně odhadnout rozložení hodiny. I při průběžném výcviku bývají žáci po 1,5 hodině unaveni, pokud mají výcvik v ranních hodinách, těžko se s nimi následně pracuje. Intenzivní výuku u nás zvládli žáci od 2 třídy.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přidejte se k nám! Zanechte nám svůj email a buďte první, kdo se dozví o našich nových akcích a nabídkách.

Váš e-mail

zustanme ilustrace