Mladá Boleslav - Muzeum Škoda

Doprava a její rychlost změnila chod našich dějin na pořádnou jízdu. Zatímco ještě před nedávnou dobou se lidé přepravovali po zemi pěšky s plnýma rukama, poté zneužili silnější zvířata jako koně, oslíky, velbloudy, vystavěli koleje a strčili zboží do vlaků, již brzy měli poznat všechny krásy a úskalí SUVéčkového parkování v nákupních centrech a odvoz nakoupeného exotického ovoce do privátní garáže před domem. Jde o originální jednodenní zájezd vhodný pro žáky prvního, a především druhého stupně základní školy. Lze ovšem program přizpůsobit i žákům středních škol. Příběh původně dvoukolé společnosti Laurin & Klement a její následovnice Škoda Auto, je příběhem jedné z nejúspěšnějších českých firem a je poutavě propojen s informacemi o moderní historii celé České republiky. Automobilka se může pochlubit totiž již více než stodvacetiletou tradicí. Žákům lze názorně zprostředkovat některé technické informace v kontextu všech historických etap moderní doby.

Expozice je umístěna ve velmi autentickém prostředí bývalých výrobních hal. Muzeum vystavuje zhruba 500 exponátů, kolem padesáti automobilů, několik řad bicyklů a motocyklů. Závěr návštěvy Mladé Boleslavi bude patřit prohlídce samotných výrobních provozů.