Záchranné centrum Jaroměř

Návštěva Záchranného centra Jaroměř nám umožní vidět problematiku ochrany živočišných druhů v ČR z jiné perspektivy. Zážitek ze záchranné stanice Jaroměř nabízí příležitost, jak prohloubit povědomí o ochraně přírody a péči o volně žijící živočichy.

Již cestou nás čeká zábavný odborný program, aby cesta ubíhala a děti jsme patřičněnaladili.

Po našem příjezdu si podrobně prohlédneme stanici, získáme přehled o záchranných a rehabilitačních procesech, které zde probíhají a nahlédneme do zákulisí péče o zvířata.

Následně se setkáme se samotnými zvířaty-různými druhy ptáků, savců a dalších zvířat, které se ve stanici aktuálně nacházejí, budeme mít příležitost zapojit se do krmení a na závěr se seznámíme i s údržbou prostoru. Následně podnikneme procházku po okolní přírodě a budeme pozorovat volně žijící zvířata v jejich přirozeném prostředí. Najdeme si čas i na obchod se suvenýry, kde budeme mít možnost podpořit činnost stanice drobným nákupem.

Na zpáteční cestě nás čeká zábavný kvíz, žáci následně hodnotí své zážitky z výletu a diskutují témata s naším odborným delegátem, případně učiteli.