Motýlárium Votice

Zažijte s dětmi jedinečný výlet do Motýlária Votice, kde se křídla přírody setkávají s kouzlem barev a elegance! Ojedinělý projekt Ochrany fauny ČR proměnil staré skleníky v moderní interaktivní místo.

Motýli, oblíbení to zástupci hmyzu z naší přírody bohužel stále rychleji mizí. Při návštěvě Motýlária Votice se dozvíme, proč tomu tak je, a jak každý z nás může pomoci zlepšit životní podmínky motýlům, ale i nám lidem. Děti i učitelé zažijí doslova pestré aktivity a spolu s námi zažijí fascinující svět motýlů ve vzácném a jedinečném prostředí, které překonává hranice mezi realitou a snem.

Cestou nás čekají zábavné a naučné aktivity, takže nám bude cesta hezky ubíhat.

V samotném Motýláriu zhlédneme nádherné expozice s tisíci motýlů létajících v krásné tropické zahradě plné exotických rostlin a květin, navštívíme motýlí laboratoř, kde budeme sledovat vývoj životního cyklu motýlů, od kukly až po dospělého motýla.

Budeme si moci pořídit fotografie s okouzlující momenty s motýly, kteří přistávají na květinách i rukách návštěvníků. Užijeme si klidnou atmosféru tropické zahrady, kde si odpočineme obklopeni krásou přírody a harmonií motýlích křídel.

Na závěr navštívíme dárkový obchod plný motýlích suvenýrů a originálních dárků.

Cestou zpět probereme naše zážitky s naším odborným lektorem.