Ikona menu

O PROJEKTU

Pořádáme školy v přírodě se zaměřením na environmentální výchovu a doprovodný sportovní a zábavní program určený dětem mladšího školního věku.

Projekt ZŠ Enviro je součástí intenzivního vzdělávacího konceptu ZŠ PRO DĚTI.

JAK TO PROBÍHÁ

Díky našim mnohaletým pedagogickým, lektorským a trenérským zkušenostem z České republiky i zahraničí a taktéž díky spolupráci s několika organizacemi působících v oboru environmentálního vzdělávání se nám podařilo vytvořit unikátní metodiku environmentální výuky při ŠVP pro děti mladšího školního věku. S využitím nenásilných postupů výuky, názornosti a herního principu jsou děti přirozenou formou vedeny k lásce k přírodě, k hlubšímu porozumění jejích mechanismů a nutnosti její ochrany.

ENVIRO PROGRAM

Probíhá každý den. V devadesátiminutových zábavně-výukových blocích jsou děti přirozenou formou vedeny k lásce k přírodě, k hlubšímu porozumění jejích mechanismů a nutnosti její ochrany. Vše je protnuto s příběhem dětské knihy Ostrov Socci a základní misí lekcí je vždy simulovaná záchrana světa před zlovůlemi krutého panovníka Pepina.

Doplňkový sportovní program

Děti absolvují tři devadesátiminutové lekce orientované na hry v přírodě, tradiční i netradiční hry na rozvoj rychlosti, síly, obratnosti, vytrvalosti, postřehu a smyslového vnímání. Jednotky jsou opět mírně zasazeny do příběhu.

Zábavní program

Doplňkový zábavní program probíhá každý večer a je zaměřen na aktivity jako jsou hry v přírodě, stolní hry, hry na rozvoj kreativity, představivosti a také rozvoj hudebních a výtvarných schopností.