CHATA LESANKA

Chata Lesanka se nachází v klidné části Šumavy, poblíž obce Kvilda, přibližně 2 km od centra obce, a nabízí svým hostům pohodlné ubytování a zázemí pro různé aktivity. Hosté mohou využít stylovou restauraci, kde se podávají pokrmy inspirované tradiční šumavskou a českou kuchyní. K dispozici je venkovní terasa s krásným výhledem do okolní přírody. Chata nabízí také venkovní sportovní vybavení a prostory pro odpočinek. Veškeré pokoje jsou vybavené vlastní koupelnou a Wi-Fi připojením zdarma. Nejbližší autobusová zastávka je vzdálena 200 metrů od chaty.

CHATA LESANKA A ZŠ PRO DĚTI

Spolupráce s chatou Lesankou začala v roce 2024. Na tuto chatu se bude jezdit výhradně na lyžařské kurzy a enviro kurzy. Lyžařské kurzy těží z vynikajících podmínek, které oblast Kvildy nabízí pro běžecké i sjezdové lyžování. Díky tomu je Chata Lesanka vyhledávanou základnou pro zimní sportovní aktivity. V rámci enviro kurzů se děti učí poznávat přírodu Národního parku Šumava, přičemž se zaměřují na ekologii, ochranu přírody a šetrné zacházení s životním prostředím. Doplňkový sportovní program probíhá na venkovních hřištích v okolí chaty nebo ve společenské místnosti přímo v chatě.

Další informace o obci Kvilda

Kvilda je horská obec v okrese Prachatice, ležící v srdci Národního parku Šumava. S nadmořskou výškou 1065 metrů je nejvýše položenou obcí v České republice. Obec je oblíbeným cílem turistů jak v zimě, tak v létě, díky své výhodné poloze uprostřed nádherné šumavské přírody a blízkosti lyžařských středisek.

Obchody:

Supermarket COOP (Kvilda)

Lékárna:

Lékárna v Kašperských Horách

Nemocnice:

Nejbližší nemocnice se nachází v Prachaticích (30 km)

Pošta:

Česká pošta Kvilda

V okolí Kvildy a chaty Lesanky najdete několik přírodních památek:

• Pramen Vltavy – výchozí bod nejdelší české řeky
  • Jezerní slať – rašeliniště s unikátním ekosystémem
  • Boubínský prales – prales s tisíciletými stromy vzdálený jen několik kilometrů

Šumavská kuchyně se vyznačuje jídly jako kysané zelí, bramborové knedlíky, škubánky nebo kynuté knedlíky plněné ovocem.

Pramen Vltavy – krátký výlet na 1 hodinu

Jezerní slať – výlet na 1-2 hodiny s výhledem na rašeliniště

Boubínský prales – prales s unikátní faunou a flórou (výlet na 2 hodiny)