RS HŮRKY

Rekreační středisko Palkovické Hůrky se nachází 12 km jižně od Frýdku – Místku, v katastru obce Palkovice.

RS HŮRKY A ZŠ PRO DĚTI

Jedná se o objekt zasazený do panenské přírody Moravskoslezských Beskyd, který je díky své poloze a širokým možnostem pro trávení volného času i organizované zábavy oblíbeným místem pro ozdravné pobyty ostravských škol, kurzy ZŠ Enviro, ZŠ V Týmu. Zejména moravskými a slezskými školy je tento areál velmi vyhledávaným místem. Naším partnerem je toto středisko od roku 2023.

Potraviny Smíšené zboží – Slunce

COOP

Dr Max (Frídek Místek)

Obec Palkovice

Muzeum Frymburk (Frymburk 5)

Svět pod hladinou Lipno (Frymburk 140) - expozice akvárií (více než 30) a artefaktů, přibližující podvodní život v Čechách I v tropech

Bobová dráha Lipně nad Vltavou

Stezka korunami stromů na kopci Kramolín

Bruslařská dráha z Frymburku do Lipna nad Vltavou (měří 11 km)

Papilonia – svět motýlů (Lipno nad Vltavou 86)

Lipno je vodní dílo vybudované na řece Vltavě v letech 1952– 1959. S rozlohou 48,7 km2 je největší vodní plochou na území ČR. Na nádrži se nachází několik menších ostrovů. Největší z nich je Hadí ostrov, starousedlíky přezdívaný Tajvan, který byl vyhlášen chráněnou přírodní rezervací a vstup na něj je zakázán. Další z ostrovů – Králičí ostrov – byl častým cílem rodin s dětmi, protože na něm od jara do zimy volně žili králíci a morčata. Avšak kvůli neukázněnosti návštěvníků musela být všechna zvířata převezena do bezpečí.

Národní park Šumava zajišťuje ochranu přirozených přírodních procesů v souladu s celosvětovým posláním národních parků a zároveň poskytuje dostatek prostoru pro aktivní ochranu druhové a genetické rozmanitosti. Na území Šumavy se vyskytuje celá řada významných a vzácných druhů rostlin a živočichů. Tato druhová pestrost je umožněna širokým spektrem nejrůznějších stanovišť – od údolních niv až po horské smrčiny.

Šumava je kraj knedlíků sklářské knedlíky z bramborového nebo žemlového základu, slaniny a kysaného zelí

kynuté knedlíky plněné ovocem nebo tvarohem, škubánky a šlejšky, které se dělají jak na sladko, tak na slano

Hotel Fontána -> 7 km, 2 hod. -> vyhlídka nad Frymburkem (Křížová cesta, Kaple Panny Marie Bolestné)

Hotel Fontána -> Cyklopřevoz Hrdoňov Sv. Tomáš -> 4,8 km, 1,5 hod. -> Vítkův Kámen