CHATA Sedmidolí

Chata Sedmidolí se nachází v Krkonoších, v nadmořské výšce 1100 metrů, nedaleko Pece pod Sněžkou. Chata nabízí pohodlné ubytování v pokojích s vlastní koupelnou a Wi-Fi připojením zdarma. Hosté mohou využít restauraci s českou kuchyní a venkovní terasu s výhledem na okolní přírodu. Chata se nachází přímo u sjezdovky Davidovka a poskytuje skvělé podmínky pro zimní sporty i letní turistiku. Pro děti a začátečníky je k dispozici menší sjezdovka Sedmidolí přímo za chatou.

CHATA Sedmidolí A ZŠ PRO DĚTI

Chata Sedmidolí je ideálním místem pro školní lyžařské kurzy a letní školy v přírodě. Lyžařské kurzy probíhají na sjezdovce Davidovka (1400 m), která je součástí Skiareálu Špindlerův Mlýn. Pro menší děti a začátečníky je k dispozici menší sjezdovka přímo za chatou. Letní školy v přírodě jsou zaměřeny na environmentální aktivity a turistiku. Děti mají k dispozici venkovní hřiště, stolní fotbal, stolní tenis, trampolínu, ohniště a další aktivity, které je přímo spojují s přírodou.

Další informace o obci Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je horské středisko v Krkonoších, obklopené nádhernou přírodou, a je známé především jako výchozí bod pro výstup na nejvyšší horu České republiky, Sněžku. V zimě je Pec pod Sněžkou oblíbenou destinací pro lyžaře díky rozsáhlému Skiareálu Špindlerův Mlýn. V létě láká turisty na pěší túry a cyklotrasy.

Obchody:

Supermarket a menší obchody v Peci pod Sněžkou

Lékárna:

Nejbližší lékárna ve Vrchlabí

Nemocnice:

Nemocnice Trutnov

Pošta:

Česká pošta Pec pod Sněžkou

Chata Sedmidolí se nachází v malebné části Krkonošského národního parku, který je známý svou jedinečnou flórou a faunou. Okolní příroda nabízí nádherné turistické trasy a výlety, jako jsou:

• Sněžka – nejvyšší hora ČR (1 603 m), výstup trvá cca 3–4 hodiny.
  • Obří důl – krásné údolí pod Sněžkou (2–3 hodiny).
  • Černohorská rašeliniště – naučná stezka přes unikátní rašeliniště, dostupná lanovkou z Janských Lázní (2 hodiny).

V restauraci chaty Sedmidolí se podávají tradiční česká jídla, připravená z lokálních surovin. Hosté mohou využít plnou penzi, včetně pitného režimu. Jídla jsou připravována s ohledem na potřeby školních skupin i sportovních nadšenců, kteří ocení vydatné a chutné pokrmy po celodenních aktivitách.

Z chaty Sedmidolí se můžete vydat na řadu krásných výletů:

• Výstup na Sněžku – cesta trvá 3-4 hodiny.
  • Obří důl – krásné údolí pod Sněžkou (2-3 hodiny).
  • Černohorská rašeliniště – výlet na unikátní rašeliniště (2 hodiny).