SPORTHOTEL VLAŠIM

Budova hotelu se nachází v samotném srdci města Vlašimi. Návštěvníkům nabízí ubytování, stravování a služby spojené s regenerací a sportovním vyžitím.

SPORTHOTEL VLAŠIM A ZŠ PRO DĚTI

Spolupráce se Sporthotelem Vlašim započíná v roce 2023 a pořádáme zde kurzy ZŠ Plavání. Hotel se pyšní blízkou dostupností od Prahy, má blízkou dostupnost do historického centra, a především do zámeckého parku. Doslova za rohem je krajské středisko ekologické výchovy Podblanické ekocentrum, které v rámci jednoho z doplňkových bloků navštívíme.

Kurzy plavání jsou na tomto hotelu určeny pro děti od předškolního věku až pátou třídu ZŠ. Bazén je z didaktického pohledu velmi příjemný a kompaktní. Nevzbuzuje v dětech stres a zároveň je dostatečně dlouhý pro paralelní výuku třech skupin dětí, tedy počtu až 30 žáků. Doplňkový sportovní program probíhá na venkovních hřištích a zdejším zeleném okolí. Mokrá varianta a večerní programy mají široké možnosti uvnitř hotelu.

V roce 1895 bylo město napojeno na železniční síť. V roce 1914 byla spuštěna turbínová elektrárna rakouské firmy J. M. Voith, což pomohlo zde začínající pobočce firmy AEG. V roce 1918 pomohl rozvoji hospodářství obuvní průmysl a v roce 1935 se zde usídlila zbrojovka Sellier & Bellot.

Za vlády KSČ byla v 70. letech velká část původní maloměstské zástavby z 20. let zbourána a bylo zde vystavěno panelové sídliště. V souvislosti s výstavbou přehrady Želivka (1968–1975) byla také místní železniční trať, vedoucí do tehdejších Dolních Kralovic, zkrácena do Trhového Štěpánova. Staré Dolní Kralovice byly později zaplaveny a byla vystavena nová zástavba Dolní Kralovice. V roce 1977 zde byl natáčen film Stín létajícího ptáčka.

V srpnu 1992 zachvátil vlašimský zámek požár, který zničil celé jeho jižní křídlo. Do roku 2005 prošel zámek mnoha opravami. V současnosti probíhá revitalizace centra města, došlo k opravě vlakového i autobusového nádraží a náměstí v centru města jsou rekonstruována, především díky využívání fondů Evropské unie. V roce 2006 byla Vlašim v České republice na prvním místě v čerpání fondů z Evropské unie.

Supermarket Billa (nedaleko sportcentra)

Rodinná cukrárna ve Vlašimi (nedaleko sportcentra)

Lékáren je ve Vlašimi hned několik, nejbližší sportcentru je Dr.Max (Komenského 1894, 258 01 Vlašim)

Zámecký park Vlašim