O PROJEKTU

Pořádáme školní a mimoškolní plavecké kurzy s doprovodným sportovním a zábavním programem určeným dětem mladšího školního věku.
Díky mnohaletým zkušenostem z České republiky i zahraničí se nám podařílo vytvořít unikátní koncept výuky plavání pro tuto věkovou kategorii.
Projekt ZŠ Plavání je součástí intenzivního vzdělávacího konceptu ZŠ PRO DĚTI.

JAK TO PROBÍHÁ

S využítím nových pedagogických metod a osvědčených nenásilných postupů výuky plavání jsou děti vedeny k lásce k vodě a následnému zvládnutí základních plaveckých způsobů. Pamatujete si na Vaše školní plavání? Násilné potápění hlavy, odstrkování rukou od břehu pomocí tyče a slzy v brýlích u nás nenajdete. Máme rádi děti a víme, že učit lze i bez křiku pomocí pozitivní motivace a přirozené autority.

Výuka plavání

probíhá ve vyhřívaném bazénu za dozoru zkušených instruktorů. Děti jsou rozřazeny do skupin dle schopností. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (max. 10 dětí) v průběhu celého kurzu z důvodu nastolení důvěry a přátelství mezi instruktorem a dětmi. Každá lekce trvá 90 minut a je strukturována do tří částí:

• úvodní seznámení s náplní lekce a následná rozcvička
  • hlavní výuková část
  • vodní hry